پاسخ به آیة الله العظمی منتظری بخش اول نامه

حضرت آية الله العظمي منتظري مدظله العالي، طي مرقومه‌اي به استاد عبدالحميد معصومي تهراني به نگارش كتب مقدس تورات و انجيل توسط ايشان، اشكال كردند. معظم‌له در نامه خود در خصوص نگارش و تزيين كتب تورات و انجيل متذكر شده‌اند كه:«اگر[نوشتن آن كتب] ترويج آنها باشد قطعا حرام است». آقاي معصومي تهراني نيز با ارسال نامه‌اي به حضور حضرت آية الله العظمي منتظري مد ظله، به اظهار نظر معظم‌له پاسخ دادند كه بطور خلاصه در ذيل مي‌آيد.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

محضر مبارک مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی منتظری دامت ظله العالی

 

پس از عرض سلام و اهداء تحیات وافره،         از اظهار لطف حضرتعالی ممنونم.  فرمود‌ه‌اید:«من نمیدانم چرا شما خط زیبا و اوقات گران بهای خویش را در نوشتن کتابهای منسوخه و محرفه صرف می‌نمایید؟»

حضرت آية الله؛ از سال 2001 پس از حمله های یازدهم سپتامبر به برج‌های تجارت جهانی در نیویورک، جهانیان شاهد وقایع دهشتناکی با نام الله و قرآن و اسلام بوده‌اند که چهره‌ی دین اسلام و مسلمانان را ملوث نموده است. امروزه هر اتفاق تروریستی که در جهان واقع می‌گردد تمام انگشتهای اتهام به سوی مسلمانان نشانه می‌رود. در کشورهای غربی عمده‌ی موطنین، مسلمانان را افرادی خشن، بی‌منطق، خون‌ریز، جنگ طلب و بی‌رحم تصور می‌کنند. از این روست که امروزه تا مردم شهری متوجه می‌شوند که افرادی در صدد ساخت مسجدی در شهرشان هستند، متشکل شده و جلوی ساخت آن را گرفته و فریاد می‌زنند که:«ما پایگاه تروریستی در شهرمان نمی‌خواهیم!». اهل رسانه کاریکاتورهای سخیف برای پیامبر اسلام(ص) می‌کشند و بارها انتشار می‌دهند و زمانی که مسلمانان اعتراض می‌کنند، صراحتا می‌گویند: «مسلمانان باید جنبه‌ی انتقاد را پیدا کنند».  البته مخفی نیست که در این بین برخی به اصطلاح مسلمان، بیشترین ضربه را به ساحت اسلام و پیامبر اکرم(ص) وارد کرده‌اند.

چهارشنبه، 9 مرداد ماه ، 1387

درباره‌ی مدیر سایت

همچنین ببینید

اخبار: ششمین کنفرانس گفتگو بین ادیان

ششمین کنفرانس سالانهء گفتگو بین ادیان در تاریخ 11 تا 13 آگوست میزبان ششصد تن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *