منوی سایت

 

 

سخن ديگران

   

نرم‌افــزار

 

 
پايگاه اطلاع رساني دفتر عبدالحميد معصومي تهراني: مقالات كاربران عضو

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

مطالب و مقا: بررسي خطري كه قرار بود به ايران نرسد
 
مقالات كاربران عضو

كمتر از يك ماه پس از پيش بيني محمود احمدي نژاد مبني بر اينكه "بحران اقتصادي غرب بر اقتصاد ايران تاثيري ‏ندارد"، وي روز گذشته در نامه اي از وزير اقتصاد و دارايي خواست با تشكيل كارگروهي، درباره "دامنه گسترش ‏بحران اقتصادي غرب و تاثير آن بر اقتصاد ملي كشور" و هم‌چنين "چگونگي مهار آسيب‌هاي احتمالي آن"، ‏بررسي‌هاي لازم را انجام دهد‎.‎‏

شنبه، 11 آبان ماه ، 1387 بازدید:4460 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 4460 بار بازديد شده
 

: درباره ربا بیشتر بدانیم
 
مقالات كاربران عضو

درباره ربا بیشتر بدانیم


ربا، يكي از محّرمات آيين اسلام است كه قرآن كريم و روايات معصومان برآن دلالت دارند. ربا در اديان گذشته، همچون دين يهود و مسيحيت نيز حرمت داشته است. ربا در لغت، چنان كه صاحب مقاييس آورده، به معناي زياده است. در كتب فقهي، رباي حرام را دوقسم مي دانند: 1) رباي معاملي 2) رباي قرضي
رباي معاملي: آن است كه يك جنس به مانند خود، فروخته شود و در آن، شرط زياده گردد؛ مانند اين كه يك تن گندم به يك تن ويكصد كيلوگرم آن معامله شود. و اگر در معامله آنها شرط زياده گذاشته شود، رباي حرام خواهد بود.
رباي قرضي: آن است كه در قرض دادن شيئي يا مبلغ، شرط زياده گذاشته شود؛ مثلاً كسي مقداري گندم يا پول به ديگري قرض بدهد كه پس از يك سال، آن مقدار ربا اضافه درياف كند.(فقيهان، اين قسم را مطلقاً حرام مي دانند و تفصيلي در آن قائل نشده اند). درجايي از قرآن آمده است كه: اي كساني كه ايمان آورده ايد، ربا را (باسود‌ِ) چندين برابر مخوريد، و از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.
در روايات نيز به آن اشاره شده است مانند:پيامبر در سفارش به علي مي فرمايد: اي علي. ربا، هفتاد كيفر دارد كه آسان ترين آن، مانند آن است كه مرد با مادرش در خانه خدا زنا كند.
ربا دوگونه است:حلال و حرام. رباي حلال آن است كه شخصي قرض دهد، بدان اميد كه زيادتر به وي برگرداند، بدون آن كه شرطي ميان آنها باشد. دراين صورت، اگر بيشتر به وي برگرداند، در حالي كه شرطي ميان آنان نيست مباح است. ولي نزد خداوند زياد نمي شود يعني ثوابي ندارد. واما رباي حرام آن است كه قرض دهد و شرط كند بيشتر از آنچه قرض داده، برگرداند حرام است در سوره نساء، ربا وخوردن اموال مردم به باطل، يكي دانسته شده است.
ولي آمده است كه هر زياده اي حرام نيست مانند: زياده روي در درس، مطالعه، كمك به ديگران و…
منابع:اختيار معرفه الرجال، القوانين الحكمه، بحار الانوار، تفسير المنار، جواهر الا كلام، و…

با تمام این توضیحات بالا که آمده است می توانیم اینجور نتیجه گیری کنیم که سوده بانک های ما نیز حرام است به علت اینکه ما پولی را که در بانک می گذاریم بر مبنای زیاده شدن است مثلا (شما مقداری پول را در بانک می گذارید با سود 15 یا 20 یا... که بانک موظف می شود به شما ماهانه سود بدهد و بعد از تمام شدن مدت سود دهی اصل پول شما را نیز برگرداند که این شرت حرام است درجایی آمده است که مردمی که ربا خوار میشوند مردمی تنبل و تن آسا می شوند در جامه ما که روز به روز سود بانکی بیشتر می شود دولت مردان ما چه نتیجه ای از این کار می خواهند بگیرند؟

جمعه، 15 شهريور ماه ، 1387 بازدید:6215 نظرات 7 نظر ادامه اين مطلب 6215 بار بازديد شده
 

مقالات: من یک انسانم .... یک زنم.
 
مقالات كاربران عضو

من انسانم، عشق و اندیشه جانم، باد نهیبم نزنید.     من یک زنم ، با حسی زنانه، سختم نکنید.    من یک زنم ، ساده ام ، پیچیده ام نکنید.                    من یک زنم ، مهر اندودم،سنگم نکنید.                                                  من یک زنم ، عضوی از جامعه، طردم نکنید.                                  من انسانم،فهم و جستجو آبم ، باد مسدودم نکنید.                                                               من یک انسانم، یک زنم،یک جامعه ام، بسته ام نکنید.                                                              برای هستی انسانی و زنانه  مان که قربانی قدرت طلبی و بازی کلمات ، تمام وجوه عاطفی و اجتماعی اش تعیین نمی یابد یا پنهان می ماند و یا به دور از واقعیت در صدد تغییرش بر می آیند. از طرف مونا و دوست عزیزم زهرا                                                              

دوشنبه، 11 شهريور ماه ، 1387 بازدید:7520 نظرات 1 نظر ادامه اين مطلب 7520 بار بازديد شده
 

مقالات: نقدی بر یک تحقیق و گزارش دروغین دربارۀ دانما
 
مقالات كاربران عضو

بسم الله الرحمن الرحیم

نقدی بر یک تحقیق و گزارش دروغین دربارۀ دانمارک

در این شکی وجود ندارد که دستگاه خبری استعمار بزرگترین «مصدر کذب و دروغ پراکنی» در جهان امروز است، اما دروغی که رادیو فردای آمریکا در رابطه با دانمارک روی شبکۀ اینترنتی خود منتشر کرده و بدان عنوانِ «مردم دانمارک شادابترین مردم جهان» داده و آن را مأخوذ از «دو تحقیق علمی!!!!» اعلام کرده، حتما در «صدر» دروغهای استعمار قرار می گیرد، و الحق لایق «یک جایزه» در میدان کذب و دروغ پراکنی است. و تبلیغ این دروغ بزرگ میتواند «پاداشی» در مقابل «همراهی دانمارک» با آمریکا درجنگ با مسلمین و درهجوم به «ممالک اسلامی» بحساب آید. اما آنچه واقعیت دارد اینست که بیشتر مطالبی که دراین «تحقیق و گزارش دروغین» آمده اند، عکس آن «درست» هستند. در این رابطه نقد و روشنگریهایی با تکیه بر«واقعیات انکار ناپذیر» ارائه می گردد، و در آخر نیز متن گزارش رادیو فردای آمریکا ارائه می شود. حال به نقد مختصر و روشنگر ما توجه نمایید:

يكشنبه، 10 شهريور ماه ، 1387 بازدید:4751 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 4751 بار بازديد شده
 

 

ساعت فلش

كد ساعت

 

 

 

 

اوقات شرعي

 

ابزار نمایش اوقات شرعی

کد اوقات شرعی

 

جستجو

 


 

مجموع تصاوير

 

 

نظرسنجی

 
چه چیز به انسان ارزش می دهد؟

دین و مذهب
ملیت و نژاد
علم و دانش
ثروت و قدرت
انسانیتنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 2230
 

تماس

 

 

 

لینكها

 

پايگاه اطلاع رساني دفتر عبدالحميد معصومي تهراني


تمام لينك ها


لينكستان

َAyatullah Sistani


The Zarathushtrian


montazeri


Alazhatr


Reza Moraadi Ghiyas aabadi


Asharqalawsat


Missiom Group of peacel


.bahai Faith


Ayatollah Saanei


Arots7


Ayatullah Rohani


Ayatullah Vahid KHorasani


Vatican


 

 

  

PHPNuke Farsi [MT Edition] Project By PHPNuke.ir

 

mashhadteam.ir