منوی سایت

 

 

سخن ديگران

   

نرم‌افــزار

 

 
پايگاه اطلاع رساني دفتر عبدالحميد معصومي تهراني: مقالات كاربران عضو

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

مطالب و مقا: اكونوميست: مهماني احمدي نژاد تمام شد
 
مقالات كاربران عضو

هفته نامه اكونوميست چاپ لندن در شماره 22 نوامبر مطلبي را به تاثير تحولات اخير اقتصادي بر شرايط سياسي ايران و به خصوص موقعيت محمود احمدي نژاد، رئيس جمهوري، اختصاص داده است.

در اين گزارش كه با عنوان "ميهماني تمام شد" چاپ شده آمده است كه روزگار محمود احمدي نژاد، رئيس جمهوري ايران، تا كنون به خوبي و خوشي گذشته اما اين وضع براي چه مدت ديگري ادامه خواهد داشت؟

اكونوميست يادآور مي شود كه آقاي احمدي نژاد در ماه مارس سال جاري پيش بيني كرد كه باراك اوباما هرگز به رياست جمهوري آمريكا انتخاب نمي شود و چنين توضيح داد كه "حتي اگر تمامي ملت آمريكا هم به او راي بدهد، بازهم راهي پيدا مي كنند تا مانع از ورود او به كاخ سفيد شوند" و در ماه ژوئيه نيز باز هم يكي ديگر از پيش بيني هاي خود را بر زبان راند و اعلام كرد كه بهاي نفت هرگز به زير يكصد دلار در هر بشكه تنزل نمي كند.

شنبه، 2 آذر ماه ، 1387 بازدید:3913 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 3913 بار بازديد شده
 

مطالب و مقا: ائتلاف قدرت و ثروت در معرض داوري خواهر خواند
 
مقالات كاربران عضو

ائتلاف قدرت و ثروت در معرض داوري خواهر خوانده مجلس هفتم


حضرت امير در نهج البلاغه مي فرمايند: "ما رأيت نعمه موفوره الّا و فيه حق مضيع" هيچ نعمت انباشته شده و ثروت هنگفتي را نديدم، مگر اين كه در كنارش، حقي ضايع شده است .

قبل و پس از انقلاب براي مدتها روايت فوق الذكر تكّه كلام اكثر نيروهاي انقلابي بود و اغلب بر اين باور بودند ماداميكه شرايط يكسان و عادلانه و سالم اقتصادي براي همه در كشور فراهم نشده ،دسترسي به ثروت هاي كلان جز از راههاي نامشروع و رانتي ميسّر نيست تا جائيكه واضعان قانون اساسي در اصل چهل و نهم اين قانون قيد كردند كه: "دولت موظف است ثروتهاي ناشي از ربا، غصب ، رشوه ، اختلاس ، سرقت ، قمار، سو استفاده از موقوفات ، سو استفاده از مقاطعه كاريها و معاملات دولتي ،فروش زمينهاي موات و مباحات اصلي ، دائر كردن اماكن فساد و ساير موارد غير مشروع را گرفته و به صاحب حق رد كند و در صورت معلوم نبودن او به بيت المال بدهد"

اما در دهه اخير و در شرايطي كه نه تنها هيچ تغيير اساسي در مناسبات غلط اقتصادي حاكم بر كشور نسبت به گذشته ايجاد نشده بلكه در مواردي بر دامنه فساد نيز افزوده شده است ،به موازات ايجاد طبقه جديدي از سرمايه داران حكومتي ،بتدريج كسب ثروت به هر طريق ممكن به عنوان يكي ديگر از ارزش هاي انقلابي وارد قاموس انقلاب گرديد و اكنون به نقطه اي رسيده ايم كه رئيس جمهوري كه با شعارهاي توده شادكنش راي مردم را بدست آورده و به مدت بيش از سه سال آنانرا چشم انتظار اجراي عدالت قرار داده بود ،پس از كردان ،صادق محصولي را به عنوان وزير مهمترين وزارتخانه كشور به مجلس مدعي اصولگرائي معرفي مي كند ،مرديكه در بدو ورودش به سپاه همچون راقم اين يادداشت از يك زندگي ساده و عادي برخوردار بوده و هم اكنون با ثروت خود مي تواند زندگي صدها فرمانده لشكر و گردان را كه با تحصيلات و تخصص هاي بالاتر پيش از او وارد سپاه شده و بدون كوچكترين چشمداشتي براي اين آب و خاك و آرمانهايشان جنگيده اند را يكجا خريداري نمايد! از اينرو ذكر چند نكته خالي از فايده نيست:

سه شنبه، 28 آبان ماه ، 1387 بازدید:4475 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 4475 بار بازديد شده
 

مطالب و مقا: سر مقاله خداحافظي شهروند
 
مقالات كاربران عضو

سر مقاله خداحافظي شهروند امروز بعد از توقيف : چرا ايران اوباما ندارد؟

محمد قوچاني :گرچه رئيس‌جمهوري اسلامي ايران پيش‌بيني كرده بود كه نمي‌گذارند باراك حسين اوباما رئيس‌جمهوري آمريكا شود اما سرانجام اين سياه آفريقايي – آمريكايي رئيس‌جمهور شد.
از امروز اصول‌گرايان ايران سعي خواهند كرد انتخابات 2008 آمريكا را بيش از آن كه پيروزي اوباما بنامند شكست بوش بخوانند و اصلاح‌طلبان ايران تلاش خواهند كرد با به فال‌نيك گرفتن تقارن اصلاح‌طلبان و دموكرات‌ها ندا دردهند كه دوره نومحافظه‌كاران پايان يافته و عصر ليبرال‌ها آغاز شده است ولابد چون يك ليبرال‌دموكرات مسيحي در آمريكا به قدرت رسيده اكنون نوبت يك ليبرال دموكرات اسلامي است كه در ايران به دولت برسد.

 

اما هنوز جاي اين پرسش وجود دارد و كسي بدان پاسخ نمي‌گويد و براي تحقق پاسخ آن تلاش نمي‌كند كه اوباماي ايران كيست؟ پرسشي كه در آغاز سال 1387 در سالنامه‌ شهروند امروز طرح كرديم و با چراغ گرد شهر گشتيم و اوبامايي نيافتيم. اما اول ببينيم كه اين اوباما كيست؟

دوشنبه، 20 آبان ماه ، 1387 بازدید:4410 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 4410 بار بازديد شده
 

مطالب و مقا: آيا ايران از پيروزي اوباما ناخشنود است؟
 
مقالات كاربران عضو

واكنش مقامات ايران نسبت به پيروزي باراك اوباما نامزد حزب دمكرات در انتخابات رياست جمهوري آمريكا محتاطانه بوده است، نكته‌اي كه مي‌تواند نشانه ترديد رهبران جمهوري اسلامي در باره سياست آقاي اوباما در برابر ايران باشد.

حدود يك سال پيش، پس از آنكه نام باراك اوباما به عنوان كانديداي احتمالي حزب دمكرات آمريكا مطرح شد، محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري ايران با بيان اينكه "براي ما فرقي نمي‌كند كه چه كسي به كاخ سفيد راه پيدا كند، مهم اين است فردي كه مي‌آيد شرايط آمريكا و جهان را خوب درك كند" خاطر نشان كرد كه "بعيد مي‌دانم دستگاه پشت پرده كاخ سفيد اجازه دهند كه اوباما به كاخ سفيد راه يابد، شما مناسبات قدرت در آمريكا را مي‌شناسيد، آنها در قدرت بسيار خشن عمل مي‌كنند و راي مردم آمريكا تضمين شده نيست."

جمعه، 17 آبان ماه ، 1387 بازدید:4068 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 4068 بار بازديد شده
 

مطالب و مقا: واردات بنزين، نقطه آسيب پذير ايران
 
مقالات كاربران عضو

باراك اوباما نامزد انتخابات رياست جمهوري آمريكا اخيرا در يك مناظره تلويزيوني با رقيب خود سناتور جان مك كين اشاره كرد كه به تصور او يكي از تدابيري كه واقعا مي تواند ايران را به تغيير مسير در زمينه برنامه اتمي اش وادارد، ممانعت از صادرات بنزين به اين كشور است.

هرچند او نگفته است كه اين يكي از برنامه هاي كاري او در صورت پيروزي در انتخابات رياست جمهوري خواهد بود اما به نظر مي رسد اين مسيري است كه غرب به طور جدي به آن مي انديشد.چهارشنبه، 15 آبان ماه ، 1387 بازدید:4071 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 4071 بار بازديد شده
 

 

ساعت فلش

كد ساعت

 

 

 

 

اوقات شرعي

 

ابزار نمایش اوقات شرعی

کد اوقات شرعی

 

جستجو

 


 

مجموع تصاوير

 

 

نظرسنجی

 
چه چیز به انسان ارزش می دهد؟

دین و مذهب
ملیت و نژاد
علم و دانش
ثروت و قدرت
انسانیتنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 2059
 

تماس

 

 

 

لینكها

 

پايگاه اطلاع رساني دفتر عبدالحميد معصومي تهراني


تمام لينك ها


لينكستان

Missiom Group of peacel


Vatican


َAyatullah Sistani


Arots7


.bahai Faith


The Zarathushtrian


Asharqalawsat


montazeri


Ayatullah Vahid KHorasani


Alazhatr


Ayatollah Saanei


Reza Moraadi Ghiyas aabadi


Ayatullah Rohani


 

 

  

PHPNuke Farsi [MT Edition] Project By PHPNuke.ir

 

mashhadteam.ir