منوی سایت

 

 

سخن ديگران

   

نرم‌افــزار

 

 
پايگاه اطلاع رساني دفتر عبدالحميد معصومي تهراني: مقالات كاربران عضو

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

مطالب و مقا: دموکراتان دموکراتان دموکراسی ز سر گيريد
 
مقالات كاربران عضو

دموکراتان دموکراتان دموکراسی ز سر گيريد

نوروز: «ما را به سخت جانی خود این گمان نبود»
ده سال از تأسیس جبهه مشارکت می گذرد و طی این مدت با فراز و فرودهای زیاد مواجه شده ایم. بخصوص در سنوات اخیر که الحق می توان به آن دوران عسرت و فترت نام نهاد، شدائد و ناملایمات زیادی را تحمل کرده ایم. اما به هر حال « فی تقلب الاحوال علم جواهر الرجال» این سختی ها هستند که صفوف حزب را آبدیده کرده اند و انسجام درونی آن را بالا برده اند. بخصوص آنکه طی این مدت جبهه مشارکت توانسته است در حد توان خود گفتمان اصلاح‌طلبی را غنای بیشتری ببخشد. و دموکراسی را به گفتمان غالب در ایران تبدیل نماید.تا آنجا که بسیاری از جریانات اقتدارگرا نیز به ناچار خود را در پوشش و زرورق دموکراسی به مردم عرضه می کنند. و اگر خواسته باشیم از نفحات قدسی مولانا مدد بگیریم، باید بگوییم:

دموکراتان دموکراتان دموکراسی ز سر گيريد
که جور از شرم یار من دموکرات وار می آیدشنبه، 16 آذر ماه ، 1387 بازدید:4529 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 4529 بار بازديد شده
 

مطالب و مقا: آقايان، اين رسمش نيست
 
مقالات كاربران عضو

اعتماد: شعارهاي خصوصي سازي هاي دولت نهم اگر تا به حال گوش فلک را کر نکرده باشد لااقل در سه سال گذشته تمام فضاي خبري کشور را احاطه کرده و به رکن ثابت سخنراني ها و اظهارنظرهاي دولتمردان تبديل شده است. در مورد شيوه و نحوه عملکرد دولت تا به حال بسيار سخن گفته شده و کارشناسان از زواياي مختلفي خصوصي سازي به سبک دولت نهم را مورد پرسش قرار داده اند. با اين حال گاهي اوقات بخشنامه هايي صادر مي شود و چشم مان به اطلاعيه هايي مي خورد که ذات بنگاه هاي خصوصي پيش رويمان تيره و تار مي شود و به شک مي افتيم که آيا دولت واقعاً به خصوصي سازي اعتقادي دارد يا ندارد. براي روشن شدن قضيه بهتر است به همين دو بخشنامه اخير بانک مرکزي دقت کنيد که در مورد دريافت کارمزد از قبض هاي تلفن همراه صادر شده است.

شنبه، 16 آذر ماه ، 1387 بازدید:4882 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 4882 بار بازديد شده
 

مطالب و مقا: آیت الله موسوي خوئيني در جمع روزنامه نگاران
 
مقالات كاربران عضو

آیت الله موسوي خوئيني در جمع روزنامه نگاران اصلاح طلب؛ تنها خواسته ما، تحقق «ميزان راي ملت» است


اعتماد: دبيرکل مجمع روحانيون مبارز پس از مدت ها سکوت ميزبان جمع روزنامه نگاران اصلاح طلبي بود که آمده بودند در آستانه انتخابات دهم رياست جمهوري با بيان دغدغه هاي كنوني خود از کسي که از نزديک ترين ياران امام محسوب مي شود راهکار بجويند.
با توجه به نزديک بودن انتخابات رياست جمهوري بيشتر مباحث معطوف به انتخابات آتي رياست جمهوري بود، البته ايفاي نقش موثر مجمع روحانيون مبارز در انتخابات هفتم رياست جمهوري و انتخاب سيدمحمد خاتمي در فضاي نابرابر آن دوره، حضار را به شنيدن تحليل ها و بيان تجارب آيت الله موسوي خوئيني بيشتر مشتاق مي كرد.همچنين به سبب نزديكي وي با سيدمحمد خاتمي همه در انتظاربودند تا در جملات موسوي خوئيني نشانه ها وكدهايي در پاسخ به اين پرسش مستولي بر سپهر سياسي كشور بيابند كه خاتمي سرانجام به عرصه انتخابات وارد خواهد شد يا نه؟ و در صورت ورود چه طرحي براي صيانت از آراي خود پيش بيني كرده است.
موسوي خوئيني اما به دغدغه مهم تري اشاره كرد و تاكيد كرد که در مقطع كنوني مهم ترين وظيفه ما تبديل اين گفته بنيانگذار جمهوري اسلامي يعني "ميزان راي ملت است" به قاعده عمل تمامي مسولان كشور است.ما بايد اين امر را به خواست عمومي تبديل كرده حاكمان را مجبور كنيم كه به اين فرمان امام تن دهند. اگر اين اتفاق رخ دهد ما مهمترين گام در مسير اصلاحات را بر داشته ايم.شنبه، 16 آذر ماه ، 1387 بازدید:8781 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 8781 بار بازديد شده
 

مطالب و مقا: صف هاي بنزين طولاني تر مي شود
 
مقالات كاربران عضو

صف هاي طولاني بنزين، ماههاست كه به چهره آشناي شهرها تبديل شده اند؛ اينك رانندگان دومين كشور نفت خيز جهان، با كراهت و عصبانيت مداوم ، پذيرفته اند كه براي "بنزين زدن" بايد حوصله به خرج دهند و فراموش كنند كه "وقت طلاست" و اساسا مدتهاست كه در اين ملك، وقت مردم هيچ ارزشي ندارد، درست مانند خيلي چيزهاي ديگر كه روزگاري ارزشمند شمرده مي شدند!

***
تابستان گذشته، سفري به كشور تاجيكستان داشتم. تاجيك ها، نه نفت دارند و نه گاز و مجبورند انرژي مورد نياز خود را از خارج بخرند و طبيعتا قيمت بنزين هم در كشورشان بالاست، آن زمان، هر ليتر بنزين، حدود هزار و صد تومان بود.

شنبه، 16 آذر ماه ، 1387 بازدید:4465 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 4465 بار بازديد شده
 

مطالب و مقا: خاتمي و دوراهي نامزدي در انتخابات
 
مقالات كاربران عضو

خاتمي و دوراهي نامزدي در انتخابات رياست جمهوري

هفته نامه اكونوميست چاپ لندن در شماره 5 دسامبر مطلبي را به انتخابات رياست جمهوري ايران و موضع محمد خاتمي، رئيس جمهوري سابق، در قبال نامزدي در اين انتخابات اختصاص داده است.

اين مطلب با عنوان "آوردن يكي از قبلي هاي قديمي براي نجات" انتشار يافته و در آغاز آن اين سئوال مطرح شده است: آيا يك رئيس جمهوري سابق با افكار اصلاح طلبانه مي تواند رئيس جمهوري فعلي را كنار بزند؟

به نوشته اكونوميست، در حاليكه هفت ماه به انتخابات رياست جمهوري در ايران باقي بردن نام يك روحاني شيعه خوش لباس كه در شرايط نيمه بازنشستگي به سر مي برد و زندگي مرفهي دارد باعث شده است تا ايرانيان نفس سياسي را در سينه حبس كنند.

اين هفته نامه اظهار مي دارد كه سه سال پيش و هنگامي كه دوره رياست جمهوري محمد خاتمي تمام شد، برنامه هاي او براي انجام اصلاحات در ايران به جايي نرسيده بود و آقاي خاتمي ظاهرا قصد داشت براي هميشه صحنه سياست را ترك گويد اما اينك دوستانش به بازگرداندن او به صحنه مي انديشند.

شنبه، 16 آذر ماه ، 1387 بازدید:4160 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 4160 بار بازديد شده
 

 

ساعت فلش

كد ساعت

 

 

 

 

اوقات شرعي

 

ابزار نمایش اوقات شرعی

کد اوقات شرعی

 

جستجو

 


 

مجموع تصاوير

 

 

نظرسنجی

 
چه چیز به انسان ارزش می دهد؟

دین و مذهب
ملیت و نژاد
علم و دانش
ثروت و قدرت
انسانیتنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 2129
 

تماس

 

 

 

لینكها

 

پايگاه اطلاع رساني دفتر عبدالحميد معصومي تهراني


تمام لينك ها


لينكستان

Ayatullah Vahid KHorasani


Arots7


Alazhatr


Ayatullah Rohani


Ayatollah Saanei


montazeri


َAyatullah Sistani


Vatican


Reza Moraadi Ghiyas aabadi


.bahai Faith


Asharqalawsat


The Zarathushtrian


Missiom Group of peacel


 

 

  

PHPNuke Farsi [MT Edition] Project By PHPNuke.ir

 

mashhadteam.ir