منوی سایت

 

 

سخن ديگران

   

نرم‌افــزار

 

 
پايگاه اطلاع رساني دفتر عبدالحميد معصومي تهراني: مقالات كاربران عضو

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

مطالب و مقا: من يا مير حسين موسوي
 
مقالات كاربران عضو

محمد خاتمي، رئيس جمهوري پيشين ايران اعلام كرده است كه براي انتخابات رياست جمهوري آتي او يا مير حسين موسوي نامزد خواهند شد.

آقاي خاتمي روز دوشنبه بيست و سوم دي گفت:"به همه اصلاح طلبان و نيز كساني كه ممكن است جزو اصلاح طلبان نباشند ولي دلشان مي خواهد در وضع كنوني تحولي ايجاد شود، ضمن احترام به همه كساني كه كانديداتوري خود را اعلام كردند يا اعلام خواهند كرد، مي گويم به ياري خداوند يك نفر از ميان من و آقاي مهندس موسوي نامزد خواهد شد."

آقاي خاتمي اين موضوع را در جريان ديدار با جمعي از مردم ايلام در تهران عنوان كرد.

مير حسين موسوي كه آقاي خاتمي از احتمال نامزدي او براي انتخابات خبر داده، آخرين نخست وزير ايران است كه پس از درگذشت آيت الله خميني بنيانگذار جمهوري اسلامي، با تغيير قانون اساسي و حذف پست نخست وزيري، از فعاليت هاي اجرايي كناره گرفت و عمده فعاليت خود را در فرهنگستان هنر متمركز كرد.

دوران نخست وزيري او كه همزمان با اوج روزهاي جنگ ايران و عراق بود، يادآور سياست هاي چپگرايانه و اقتصاد دولتي است.

معتقدم امروز نه تنها ۴ سال جلو نرفتيم بلكه از ۴ سال پيش هم عقب تر افتاده ايم و اين وضع نگران كننده است

محمد خاتمي

آقاي خاتمي هم پنجمين رئيس جمهوري ايران است. او با شعار آزادي هاي سياسي و اجتماعي و بهبود وضعيت ايران در جهان، هشت سال در مقام رياست جمهوري بود. پس از پايان دو دوره رياست جمهوري آقاي خاتمي، محمود احمدي نژاد به رياست جمهوري رسيد.

سه شنبه، 24 دي ماه ، 1387 بازدید:5693 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 5693 بار بازديد شده
 

مطالب و مقا: بزرگترين دزدي بانكي در كشور
 
مقالات كاربران عضو

علت ضعف و بي پولي سيستم بانكي كشور، خروج مبلغ 27 هزار ميليارد تومان عمدتا تحت عنوان وام براي "طرح هاي زود بازده" تا اواخر سال 86 مي باشد. اين ميزان مبلغي است كه دريافت كنندگان آن از بازپرداخت به سيستم بانكي امتناع مي ورزند. مظاهري به هنگام استعفا در نامه خود به رهبر، 200 نفر از آنان را به عنوان وام گيرندگان كلان نام برده است. جالب است كه در ميان اين اسامي، دوستان آقاي محمود احمدي نژاد مانند وزير فعلي كشور و برخي از آيت الله ها نيز به چشم مي خورند. سردار صادق محصولي يكي از وام گيرندگان ليست 200 نفري، متهم است كه 400ميليارد تومان از دولت وام گرفته و به سيستم بانكي بازنگردانده است.

چهارشنبه، 18 دي ماه ، 1387 بازدید:5110 نظرات 1 نظر ادامه اين مطلب 5110 بار بازديد شده
 

مطالب و مقا: جمهوري اسلامي و نوستالژي عهد صفوي
 
مقالات كاربران عضو

جمهوري اسلامي از آغاز كوشيده است انقلاب ايران را براندازي نهاد سلطنت و نفي مطلق تاريخ پادشاهان گذشته بداند؛ اما يادكرد دوره‌ پادشاهي صفوي به تازگي در گفتار سياستمردان جمهوري اسلامي پررنگ شده است.

يادآوري عهد صفوي تازه نيست و همواره در زبان روحانيان حاكم، نماد اوج قدرت سياسي روحانيت و بدل شدن تشيع به ايدئولوژي حكومت بوده است.

كنگره‌بزرگداشت شيخ بهايي كه به تازگي در مشهد برگزار شد، عرصه ‌اي آشكار براي ستايش پادشاهان صفوي و توجيه همكاري علما و فقها با آنان بود.

در اين كنگره، اكبر هاشمي رفسنجاني، رييس مجلس خبرگان و مجمع تشخيص مصلحت نظام سخناني را در مدح دوران صفوي و مقام شيخ بهايي بيان كرد.

پيشتر نيز، وي در كنگره‌بزرگداشت ملامحسن فيض كاشاني، از علماي عهد صفوي گفته بود:"در دوره‌ صفوي بود كه ايران سراسر هويتي شيعي پيدا كرد و در اين دوره بود كه با تكيه بر عميق‌ترين احساسات مردم، روحانيت با حكومت همراه شد."

در همين سخنراني وي تاكيد كرد:"اگر روحانيت دچار انزوا شود، مشكلات واقعي در كشور ايجاد مي‌شود و خود روحانيت هم نبايد تسليم انزوا شود."

همچنين آيت الله علي خامنه‌اي، رهبر جمهوري اسلامي نيز در سخنراني اخير خود در دانشگاه علم و صنعت از ضرورت "شجاعت در برابر هيبت دشمن" سخن گفت و تصريح كرد:"آن روزي كه شهر اصفهان در دوره‌ شاه سلطان حسين مورد غارت قرار گرفت و مردم قتل عام شدند و حكومت باعظمت صفوي نابود شد، خيلي از افراد غيور بودند كه حاضر بودند مبارزه و مقاومت كنند، اما شاه سلطان حسين ضعيف بود."

پنجشنبه، 12 دي ماه ، 1387 بازدید:5102 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 5102 بار بازديد شده
 

مطالب و مقا: دولت وحدت ملي
 
مقالات كاربران عضو

دولت وحدت ملي ؛ پيشنهاد ميانه روهاي داخلي يا طرح دشمن خارجي؟!

 

تابستان امسال، اخباري از رايزني هاي علي اكبر ناطق نوري، روحاني بلندپايه جبهه اصولگرايان - كه به اعتدال و ميانه روي مشهور است- با اكبر هاشمي رفسنجاني، سيد محمد خاتمي و مهدي كروبي به محافل سياسي و خبري درز كرد كه طي آن، اين چهار نفر، با نقد وضعيت كنوني جامعه و با توجه به نزديكي انتخابات رياست جمهوري دهم، طرحي موسوم به تشكيل "دولت وحدت ملي" را مورد بررسي قرار داده بودند.

با توجه به حضور سرشناس ترين روحانيون دو جناح مطرح كشور در اين رايزني ها، به زودي موضوع طرح وحدت ملي در جلسات داخلي احزاب و گروه ها به عنوان يك گزاره جدي مطرح شد و در اندك زماني سر از رسانه ها درآورد.

نشست هاي بعدي با حضور ديگر چهره هاي سياسي جريان هاي مختلف صورت گرفت و حتي سخن از تشكيل يك "لويي جرگه" به ميان آمد تا در نهايت كانديدايي جامع الاطراف كه يك وفاق ملي بر روي وي وجود داشته باشد، به عنوان نماينده لويي جرگه "ميانه روهاي هر دو جريان راست و چپ" وارد عرصه انتخابات شود.

با اين حال، در شهريوري كه گذشت، ناطق نوري در حاشيه مراسم بزرگداشت تهيه لاجوردي در گفت و گو با خبرنگاران، جمله اي گفت كه همانند آبي سرد بر "آتش گر نگرفته دولت وحدت ملي" ريخته شد؛ او گفت: "پيشنهاد دولت وحدت ملي در نطفه منتفي شد" و توضيح داد: "اين يك پيشنهاد كلي بود كه گفتيم همه جمع شوند بر كسي اتفاق نظر داشته باشند كه پايبند اصول و ارزش هاي انقلاب باشد و قابل پذيرش جريان ها ولي متاسفانه هر گروهي دنبال كار خودش هست و آتش را براي نان خود مي خواهد."

چهارشنبه، 20 آذر ماه ، 1387 بازدید:5444 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 5444 بار بازديد شده
 

مطالب و مقا: اوباما-خاتمی رویایی دست نیافتنی
 
مقالات كاربران عضو

قصد نگارنده در این یادداشت نقد نامزدی احتمالی سید محمد خاتمی در انتخابات ایران است، با توجه به برخی گمانه زنی ها مبنی بر امکان برقراری گفتگوی مستقیم ایران-آمریکا در سطوح بالا. و در پایان نیز سخنی بی پرده با یاران خاتمی.
از نگاه بسیاری از زعمای قوم، رابطه با آمریکا چونان خوانی پر از نعمت است که هر کس زودتر به آن برسد، بهره بیشتری را نصیب خود خواهد ساخت. اگر رأس هرم قدرت در ایران به این جمع بندی برسند که روز موعود فرا رسیده و رابطه با امریکا را بلا اشکال بدانند و هواداران برقراری"رابطه شفاف" را با الفاظ ناشایست ننوازند، آنگاه پی خواهیم برد که تمامیت خواهان این"در گران" را به سادگی به "هر کس" واگذار نمیکنند. نگارنده بر این اعتقاد است که اگر برآیند آراء هسته مرکزی قدرت ایران، عادی سازی روابط و آب شدن یخ رابطه مستقیم با ایالات متحده باشد و این دیدگاه نسبتاً قوی در آنجا تقویت شود که می توان با شیطان بزرگ هم به بده بستان "علنی" نشست و از خوان نعمت امپریالیسم جهانی خوشه ای برچید، آنگاه آنان به هیچ عنوان راضی به تقسیم کردن نعمات این سفره گسترده با "غیر" نخواهند شد. این "غیر" علاوه بر نیروهای"غیر خودی"،"خودی" هایی از جنس خاتمی را نیز در بر می گیرد. پرسشی منطقی که در این لحظه به ذهن خطور می کند، این است که آیا صاحبان قدرت اجازه خواهند داد خاتمی پیروز از آوردگاه انتخابات بیرون بیاید و یا در صورت پیروزی، آیا این اجازه به او داده خواهد شد که طرف مقابل باراک اوباما در مذاکرات احتمالی باشد؟ عقل سلیم میگوید خیر. او را یا در انتخابات می بازانند یا در صورت پیروزی، بر سر راه برقراری رابطه با امریکا آنقدر مانع تراشی می کنند که این فرصت هم همچون 10 سال پیش از کف می رود.

چهارشنبه، 20 آذر ماه ، 1387 بازدید:4544 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 4544 بار بازديد شده
 

 

ساعت فلش

كد ساعت

 

 

 

 

اوقات شرعي

 

ابزار نمایش اوقات شرعی

کد اوقات شرعی

 

جستجو

 


 

مجموع تصاوير

 

 

نظرسنجی

 
چه چیز به انسان ارزش می دهد؟

دین و مذهب
ملیت و نژاد
علم و دانش
ثروت و قدرت
انسانیتنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 2128
 

تماس

 

 

 

لینكها

 

پايگاه اطلاع رساني دفتر عبدالحميد معصومي تهراني


تمام لينك ها


لينكستان

Ayatollah Saanei


The Zarathushtrian


montazeri


Reza Moraadi Ghiyas aabadi


.bahai Faith


Alazhatr


Missiom Group of peacel


Ayatullah Vahid KHorasani


Vatican


Ayatullah Rohani


َAyatullah Sistani


Arots7


Asharqalawsat


 

 

  

PHPNuke Farsi [MT Edition] Project By PHPNuke.ir

 

mashhadteam.ir