منوی سایت

 

 

سخن ديگران

   

نرم‌افــزار

 

 
اخبار: دست در دست هم نهيم به مهر
 
اخبار

 
بسم الله الرحمن الرحيم
 
ايرانيان -نسبت به اقوام مجاور خود- سابقه‌ی عداوت، كشتار و نقض حقوق انسانی برادران قومی خود را در پيشينه تاريخی خود نداشته‌اند و چه بسا شاهديم كه بارها يكرنگی و هم‌رأيی ايشان از دوران باستان تا سده‌های امروز، اين سرزمين را از بلايای انسانی چون فساد و ظلم با اميد سديد و مجاهدت وثيق و بهره گيری از ايمانی منيب نجات داده است. همچنين بود وقتی كه در اين سرزمين، فرقه‌های مذهبی و اديان مختلف در مسلك‌ها و آيين‌های گوناگون در معاشرتهای اجتماعی و همزيستی مسالمت‌آميز، راه رشد و تلاش خويش را می‌پيمودند و به يكديگر منفعتی زندگی‌بخش می‌رساندند كه همانا انسان در بستر جامعه خويش انسانيت خود را شكوفا می‌كند.

دوشنبه، 18 فروردين ماه ، 1393 بازدید:29033 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 29033 بار بازديد شده
 

اخبار: ديدار با جمعی از هموطنان بهایی
 
اخبار

"استاد معصومی تهرانی عصر روز گذشته با جمعی از فعالین بهائی کشور دیدار و گفتگو نمودند"
 
در این دیدار که در دفتر استاد برگزار گردید، ايشان ضمن شنیدن سخنان حاضرین در جلسه، و مصائب و مشکلات موجود در جامعه برای اقلیت بهائی و نقض مستمر حقوق آنان، خود نیز در این باره نظراتشان راعلام کردند.

چهارشنبه، 13 شهريور ماه ، 1392 بازدید:12936 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 12936 بار بازديد شده
 

: تقدير از اقدام نمادين دكتر نوری زاد
 

بسمه تعالی
 
   جناب مستطاب آقای دكتر محمد نوری زاد دامت توفيقاته
 
بعد از عرض سلام و اهداء تحيات وافره؛    از محبت حضرتعالی سپاسگزارم. اگر چه از برخوردهای تند و نامعقولی كه با شما در خصوص عمل نمادين‌تان شده است متاسفم، لكن تعجب نمی‌كنم.
 
اين كمترين نيز سالها پيش به منظور نمادی از صلح‌طلبی، نوع‌دوستی و احترام به اديان و افكار مختلف، كتب تورات و زبور را به صورت نسخه‌هایی خطی، خوشنويسی و تذهيب كردم و در معرض قضاوت عمومی گذاشتم، به اين جهت كه نشان دهم مسلمان بودن به معنای خشونت‌طلبی، بی منطقی، خون‌ريزی و ارج ننهادن به حيات و ارزشهای بشری نيست. اما متاسفانه حضرات نه‌تنها به مفهوم عمل بنده توجهی نكردند بلكه برخی شديدا موضع گرفته و آن را به مثابه تبليغ كتب ضاله برشمردند. بنده كتبی را خوشنويسی و تذهيب كردم كه قرآن كريم به صراحت آنها را تاييد كرده است، با اين حال چنان رفتاری كردند؛ طبيعی است كه با جنابعالی رفتاری به مراتب تند‌تر از بنده بكنند زيرا بهائيت از نگاه اسلامی يك دين و آيين جعلی است.

پنجشنبه، 10 مرداد ماه ، 1392 بازدید:7518 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 7518 بار بازديد شده
 

: قرائتهای دينی، نه اجبار كه الزام هر زمان است
 

قرائتهای دينی، نه اجبار كه الزام هر زمان است
 
يكی از سوالاتی كه مدتهاست در ذهن بسياری بوجود آمده اين است كه چرا از قرآن و آموزه‌های اسلام برداشتها و قرائتهای مختلف و بعضاً متضادی ارائه می‌گردد. يك عده قرائت نامنعطف و خشونت‌آميز از قرآن و آموزه‌های اسلامی ارائه و به نمايش می‌گذارند، و عده‌ای قرائت رحمانی و مسامحه‌گر را مطرح می‌كنند. ‌اينگونه قرائتها و تضادها از متون دينی هر چند امر جديدی نيست و منحصر به اسلام نيز نمی‌شود؛ اما بخاطر شرايط زمانی و وقايعی كه هر از چندگاهی از سوی برخی مسلمانان به وقوع می‌پيوندد، اين جدال را امروزه انحصاراً در مورد اسلام بوجود آورده تا از يكطرف عده‌ای بگويند: اسلام بذات خود ندارد عيبی – هر عيب كه هست از مسلمانی ماست؛ و عده‌ای نيز در مخالفت با اين نظر، اساس ذات اسلام را خشونت‌آميز معرفی كنند؛ و اتفاقاً استناد هر دو طيف نيز به آياتی از قرآن كريم است. 
 
حال اشكال اين است كه با توجه به اينكه قرآن كريم -كه به عقيده‌ی ما مسلمين- كتابی آسمانی و كلام خداوند می‌باشد، چرا ديدگاه‌ها و قرائتهای مختلف و متضادی از آن برداشت می‌گردد، كه بعضاً باعث اختلافات دامنه‌دار و اتهام‌زنی‌های گوناگونی در بين صاحب‌نظران اسلامی و غيراسلامی شده است؟. آيا قرآن كريم دارای نوعی نفاق ادبيست كه هر دسته‌ای می‌تواند از آن برداشت مطلوب نظرش را استنباط كند؟ يا اشكال از مفسيرين و صاحب نظران اسلاميست؟. آيا اسلام دين رحمانيست يا مبلغ خون‌ريزی و خشونت‌طلبيست؟.

يكشنبه، 1 بهمن ماه ، 1391 بازدید:9363 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 9363 بار بازديد شده
 

اخبار: تحمل قرآن سوزی اما حذف پیام دوستی ادیان
 
اخبار

متاسفانه اخيراً باخبر شدم نسخه‌ی خطی كتاب مزامير حضرت داوود، پنج روز پس از افتتاح نمايشگاه "كلماتی چون ياقوت كبود" كه در كتابخانه‌ی‌ كنگره امريكا برگزار می‌گردد از ديد عموم برداشته شده است.

دوشنبه، 29 آبان ماه ، 1391 بازدید:8488 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 8488 بار بازديد شده
 

 

ساعت فلش

كد ساعت

 

 

 

 

اوقات شرعي

 

ابزار نمایش اوقات شرعی

کد اوقات شرعی

 

جستجو

 


 

مجموع تصاوير

 

 

نظرسنجی

 
چه چیز به انسان ارزش می دهد؟

دین و مذهب
ملیت و نژاد
علم و دانش
ثروت و قدرت
انسانیتنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 2128
 

تماس

 

 

 

لینكها

 

پايگاه اطلاع رساني دفتر عبدالحميد معصومي تهراني


تمام لينك ها


لينكستان

Alazhatr


montazeri


Reza Moraadi Ghiyas aabadi


Ayatullah Rohani


Ayatullah Vahid KHorasani


The Zarathushtrian


Ayatollah Saanei


Asharqalawsat


.bahai Faith


Vatican


Arots7


Missiom Group of peacel


َAyatullah Sistani


 

 

  

PHPNuke Farsi [MT Edition] Project By PHPNuke.ir

 

mashhadteam.ir