منوی سایت

 

 

سخن ديگران

   

گالري آثار هنري

 

 

ورود به سایت

 
نام کاربری

رمز عبور

کد امنیتی: کد امنیتی
محل تايپ كد امنيتي

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .
 

نرم‌افــزار

 

 
اخبار: ديدار با جمعی از هموطنان بهایی
 
اخبار

"استاد معصومی تهرانی عصر روز گذشته با جمعی از فعالین بهائی کشور دیدار و گفتگو نمودند"
 
در این دیدار که در دفتر استاد برگزار گردید، ايشان ضمن شنیدن سخنان حاضرین در جلسه، و مصائب و مشکلات موجود در جامعه برای اقلیت بهائی و نقض مستمر حقوق آنان، خود نیز در این باره نظراتشان راعلام کردند.

چهارشنبه، 13 شهريور ماه ، 1392 بازدید:11397 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 11397 بار بازديد شده
 

: تقدير از اقدام نمادين دكتر نوری زاد
 

بسمه تعالی
 
   جناب مستطاب آقای دكتر محمد نوری زاد دامت توفيقاته
 
بعد از عرض سلام و اهداء تحيات وافره؛    از محبت حضرتعالی سپاسگزارم. اگر چه از برخوردهای تند و نامعقولی كه با شما در خصوص عمل نمادين‌تان شده است متاسفم، لكن تعجب نمی‌كنم.
 
اين كمترين نيز سالها پيش به منظور نمادی از صلح‌طلبی، نوع‌دوستی و احترام به اديان و افكار مختلف، كتب تورات و زبور را به صورت نسخه‌هایی خطی، خوشنويسی و تذهيب كردم و در معرض قضاوت عمومی گذاشتم، به اين جهت كه نشان دهم مسلمان بودن به معنای خشونت‌طلبی، بی منطقی، خون‌ريزی و ارج ننهادن به حيات و ارزشهای بشری نيست. اما متاسفانه حضرات نه‌تنها به مفهوم عمل بنده توجهی نكردند بلكه برخی شديدا موضع گرفته و آن را به مثابه تبليغ كتب ضاله برشمردند. بنده كتبی را خوشنويسی و تذهيب كردم كه قرآن كريم به صراحت آنها را تاييد كرده است، با اين حال چنان رفتاری كردند؛ طبيعی است كه با جنابعالی رفتاری به مراتب تند‌تر از بنده بكنند زيرا بهائيت از نگاه اسلامی يك دين و آيين جعلی است.

پنجشنبه، 10 مرداد ماه ، 1392 بازدید:6351 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 6351 بار بازديد شده
 

: قرائتهای دينی، نه اجبار كه الزام هر زمان است
 

قرائتهای دينی، نه اجبار كه الزام هر زمان است
 
يكی از سوالاتی كه مدتهاست در ذهن بسياری بوجود آمده اين است كه چرا از قرآن و آموزه‌های اسلام برداشتها و قرائتهای مختلف و بعضاً متضادی ارائه می‌گردد. يك عده قرائت نامنعطف و خشونت‌آميز از قرآن و آموزه‌های اسلامی ارائه و به نمايش می‌گذارند، و عده‌ای قرائت رحمانی و مسامحه‌گر را مطرح می‌كنند. ‌اينگونه قرائتها و تضادها از متون دينی هر چند امر جديدی نيست و منحصر به اسلام نيز نمی‌شود؛ اما بخاطر شرايط زمانی و وقايعی كه هر از چندگاهی از سوی برخی مسلمانان به وقوع می‌پيوندد، اين جدال را امروزه انحصاراً در مورد اسلام بوجود آورده تا از يكطرف عده‌ای بگويند: اسلام بذات خود ندارد عيبی – هر عيب كه هست از مسلمانی ماست؛ و عده‌ای نيز در مخالفت با اين نظر، اساس ذات اسلام را خشونت‌آميز معرفی كنند؛ و اتفاقاً استناد هر دو طيف نيز به آياتی از قرآن كريم است. 
 
حال اشكال اين است كه با توجه به اينكه قرآن كريم -كه به عقيده‌ی ما مسلمين- كتابی آسمانی و كلام خداوند می‌باشد، چرا ديدگاه‌ها و قرائتهای مختلف و متضادی از آن برداشت می‌گردد، كه بعضاً باعث اختلافات دامنه‌دار و اتهام‌زنی‌های گوناگونی در بين صاحب‌نظران اسلامی و غيراسلامی شده است؟. آيا قرآن كريم دارای نوعی نفاق ادبيست كه هر دسته‌ای می‌تواند از آن برداشت مطلوب نظرش را استنباط كند؟ يا اشكال از مفسيرين و صاحب نظران اسلاميست؟. آيا اسلام دين رحمانيست يا مبلغ خون‌ريزی و خشونت‌طلبيست؟.

يكشنبه، 1 بهمن ماه ، 1391 بازدید:7994 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 7994 بار بازديد شده
 

اخبار: تحمل قرآن سوزی اما حذف پیام دوستی ادیان
 
اخبار

متاسفانه اخيراً باخبر شدم نسخه‌ی خطی كتاب مزامير حضرت داوود، پنج روز پس از افتتاح نمايشگاه "كلماتی چون ياقوت كبود" كه در كتابخانه‌ی‌ كنگره امريكا برگزار می‌گردد از ديد عموم برداشته شده است.

دوشنبه، 29 آبان ماه ، 1391 بازدید:7266 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 7266 بار بازديد شده
 

: تقديم به آنانی كه انسان را به انساتيتش می‌
 

تقديم به آنانی كه انسان را به انساتيتش می‌شناسند و بر او ارج می‌نهند
 
قرن‌ها پيش از اين دوران، كه عده‌ای بر طبل اختلافات دينی و مذهبی می‌كوبند و در ميان مردمان تخم نفرت و تفرقه می‌پراكنند؛ مردی از ديار راستان بنيان همزيستی مسالمت‌آميز ابناء بشر، آزادی فكری و عقيدتی، صلح و ارج نهادن به انسانيت انسان را بنا نهاد.
 
21 مهر ماه مصادف است با فتح شهر بابل توسط "كوروش بزرگ" و صدور فرمان آزادی‌های اجتماعی و عقيدتی كه امروزه به "منشور حقوق بشر كوروش" مشهور است.
 

دوشنبه، 18 مهر ماه ، 1390 بازدید:7864 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 7864 بار بازديد شده
 

 

ساعت فلش

كد ساعت

 

 

 

 

اوقات شرعي

 

ابزار نمایش اوقات شرعی

کد اوقات شرعی

 

جستجو

 


 

مجموع تصاوير

 

 

نظرسنجی

 
چه چیز به انسان ارزش می دهد؟

دین و مذهب
ملیت و نژاد
علم و دانش
ثروت و قدرت
انسانیتنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 1879
 

تماس

 

 

 

لینكها

 

پايگاه اطلاع رساني دفتر عبدالحميد معصومي تهراني


تمام لينك ها


لينكستان

Vatican


Asharqalawsat


َAyatullah Sistani


Arots7


Alazhatr


The Zarathushtrian


Ayatollah Saanei


montazeri


.bahai Faith


Ayatullah Vahid KHorasani


Missiom Group of peacel


Ayatullah Rohani


Reza Moraadi Ghiyas aabadi


 

 

  

PHPNuke Farsi [MT Edition] Project By PHPNuke.ir

 

mashhadteam.ir