منوی سایت

 

 

سخن ديگران

   

گالري آثار هنري

 

 

ورود به سایت

 
نام کاربری

رمز عبور

کد امنیتی: کد امنیتی
محل تايپ كد امنيتي

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .
 

نرم‌افــزار

 

 
اشتباه رسانه ای
 

بسم الله الرحمن الرحيم

مدعوين شب گذشته در برنامه‌ي گفتگوي بعد از خبر شبكه 2 سيما، دو نفر از يهوديان سنت‌گراي شديدا ارتدوكس بودند كه عنوان مي‌شد از روحانيون مخالف كشور اسرائيل هستند.

ترتيب دهندگان اين برنامه و برنامه‌هاي مشابه، يا از فرهنگ يهوديت اطلاع درستي ندارند، يا تنها در صدد خوراك تبليغاتي براي بينندگان داخلي هستند تا چنين القاء كنند كه مشروعيت اسرائيل حتي از نظر روحانيون يهود نيز زير سوال است. اما به نظر مي‌رسد كه هر دو مورد صادق است. به اين معنا كه هم مي‌خواهند خوراك تبليغاتي دهند و هم از فرهنگ يهوديت بي‌اطلاعند. از اين رو برآن شديم تا توضيحي مختصر در اين باره ارايه كنيم.

جمعه، 31 خرداد ماه ، 1387 بازدید:4912 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 4912 بار بازديد شده
 

بحثی اجمالی در خصوص شهادت
 

بسم الله الرحمن الرحيم

اين كمترين چند سال پيش كه عملياتهاي انتحاري آغاز گرديد، مستندا در اطلاعيه‌أي چنين اعمالي را خلاف شريعت اسلام دانستم كه در برخي رسانه‌ها نيز منعكس گرديد. لكن چون سوال شما دربرگيرنده‌ي جزيياتي است، مختصرا بدان مي‌پردازم.

در تعابير جديد «انتحار و خودكشي»، «استشهاد و شهادت‌طلبي» و كساني كه به اين عمل دست مي‌زنند، «استشهادي، شهادت‌طلب» خوانده مي‌شوند. گذشته از سوء استفاده‌هايي كه اهل سياست از القاء اين افكار در بين مردم ساده دل مي‌كنند، مقداري كج‌فهمي قرون گذشته نيز در اين امر دخيل مي‌باشد.

در اينجا پيش از ورود به موضوع مورد نظر، لازم است مقدمه‌أي را بيان كنم.

هر ديني بر اساس اصولي ثابت بنا گرديده، كه اين اصول در مكتوباتي به عنوان كتب الهي و مقدس ضبط است. اسلام نيز مانند ديگر اديان، اصول بنياديش بر اساس آيات قرآن بنا شده و آن چيزي كه به عنوان سنت مطرح مي‌گردد، مي‌بايست در امتداد و پيرو قرآن(كتاب) باشد. چنانكه روايات صحيح بسياري از پيامبر(ص) و ائمه(ع) در اين خصوص نقل شده است، كه سنت مي‌بايست با قرآن مطابقت داشته باشد و اگر مخالف قرآن باشد معتبر نيست. متاسفانه قرنهاست كه سنت ـ اصلي پايه‌أي ـ نه در امتداد، بلكه موازي با قرآن(كتاب) قرار گرفته و از اين رو دست سوء استفاده گران براي توجيه كردن اعمال خود بوسيله‌ي دين را باز نموده است. پيروان سنت‌گرا بر اين عقيده‌اند كه اولا قرآن قابل فهم نيست و از اين رو براي فهم آن بايد به روايات مراجعه كرد! و دوما قرآن كليات را گفته و سنت شرح دهنده‌ي اجزاء آن كليات است. اين استدلالات! تنها يكي از مغلطه‌هايي است كه براي موازي نمودن سنت با قرآن مي‌شود كه نا آگاهان به زبان قرآن را مي‌فريبد. اين عقايد باعث شده تا قرآن بازيچه‌ي دست سياستمداران شود تا آنكه هر عمل ناصحيح خود را شرعي جلوه داده و چنانچه مصالح سياسي‌شان اقتضا كند با تاويل و تفسيرهاي رندانه، مردم ساده دل را وادار به انجام اعمالي كنند كه مطلوب نظرشان است.

جمعه، 31 خرداد ماه ، 1387 بازدید:5320 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 5320 بار بازديد شده
 

اطلاعیه کتاب مزامیر حضرت داوود(ع)
 

بسم الله الرحمن الرحيم

 
در سال 2001 چند ماه پس از اتمام نگارش كتاب مقدس تورات، كه به منظور نمادي از زندگي مسالمت آميز پيروان اديان مختلف، ارج نهادن به انسان و انسانيت صرف نظر از گرايشات اعتقادي و پرهيز از جنگ و خون ريزي به بهانه هاي ديني و مذهبي؛ به رشته تحرير در آمده بود را به جامعه ي بشري عرضه نمودم؛ واقعه ي دهشتناك 11 سپتامبر به وقوع پيوست. از آن تاريخ حيات بشري و امنيت بين المللي دچار التهابي بس خطرناك شد. عده يي جاهل خود بزرگ بين و  كج انديش خود حق بين به نام شريعت مقدس اسلام، حيات بشري و امنيت اجتماعي و بين المللي را به چالش كشيدند. فاشيستهاي اسلامي، مزورانه جنايات خود را «جهاد » و خودكشي را « استشهاد » نام مي نهند. متاسفانه با وجود اين همه سوء استفاده ها از نام اسلام و مسلمين، علماء ديني مسلمان در مقابل اين همه فجايع و بدعت گذاريها و زشت و خشن نماياندن چهره ي اسلام در انظار جهانيان، سكوت پيشه كرده فريادي قاطع بر نمي آورند؛ و وظيفه ي خود را كه حفظ شريعت اسلام از سوءاستفاده ها و بدعت گذاريها است ترك نموده، ميدان را براي تاخت و تاز جاهلان به كلام خدا باز گذاشته اند. در واقع مسامحه و احتياط كاري علماء حقيقي ديني، و دكانداري عالم نمايان جاهلي كه دين را وسيله ي ارتزاق خود نموده اند؛ علت پديدار شدن فاشيست اسلامي مي باشد. يقينا در آينده أي نچندان دور جهل و بدعت فاشيست اسلامي، هر دو عده را به كام خود خواهد كشيد.

جمعه، 31 خرداد ماه ، 1387 بازدید:5388 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 5388 بار بازديد شده
 

اطلاعیه ی مربوط به عملیاتهای انتحاری
 

بسم الله الرحمن الرحيم

عملياتهاي انتحاري متعدد بر عليه مردم عادي و بي دفاع شهرك هاي يهودي نشين در اسرائيل كه توسط برخي افراد وابسته به گروه ها وسازمانهاي به اصطلاح مبارز فلسطيني انجام شده است عملي مذموم و بر خلاف نص صريح شريعت قرآن بوده و از مصاديق بارز تروريسم است زيرااولاً: طبق آيه ي 29 از سوره ي نساء خودكشي در اسلام نهي شده و از گناهان كبيره شمرده مي شودوهركس با هر انگيزه و عقيده اي كه دست به خودكشي بزند را به آتش جهنم وعده داده است.بنابراين طبق نظر قرآن كسي كه خود را مي كشد نه تنها صوابكار نيست بلكه مستوجب عقوبت اخروي نيز مي باشد و تفاوتي نمي كند كه اين عمل با چه انگيزه و عقيده اي انجام پذيرفته باشد.


اساساً از نظر اسلام حفظ جان وظيفه اي شرعي و انساني ا ست . حتي كسي كه در ميدان جنگ مي جنگدباآنكه مي دانددراين ميدان ممكن است هرلحظه كشته شود لكن نمي تواندنسبت به حفظ جان خود بي توجهي نموده و شرايط و موقعيت به قتل رسيدن خود را آگاهانه و عمداً مهيا نمايد.

جمعه، 31 خرداد ماه ، 1387 بازدید:4584 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 4584 بار بازديد شده
 

اطلاعیه مربوط به حمله به افغانستان
 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

حمله هوايي تروريستي به ساختمانهاي تجارت جهاني و پنتاگون در شهرهاي نيويورك و واشينگتن، اگر چه صدمات جاني، مالي و رواني بي شماري را بر ملت و كشور امريكا وارد آورد؛ لكن بيانگر واقعيات و حقايقي انكار ناپذير در روند تعاملات جهاني در عصر حاضر بود. حقايقي كه جوامع آزادانديش جهان را بر آن داشت تا به پديده تروريسم و ريشه ها و علتهاي آن بيش از پيش توجه نموده، براي ريشه كني اين پديده خانمان برانداز چاره أي اساسي بيانديشد و مبارزه أي قاطع را در پيش گيرد.


اينك عزم عمومي جهان درصدد مبارزه با تروريسم و ريشه ها و حاميان آن برآمده است؛ و يقينا نتيجه اين مبارزه به محو تروريست و ريشه هاي آن خواهد انجاميد. مبارزه أي كه پشتيبانش نه فقط قدرت نظامي و تسليحاتي، بلكه حمايت و خواست قاطع اكثر ملل آزادانديش و حقيقت بين است.

جمعه، 31 خرداد ماه ، 1387 بازدید:4234 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 4234 بار بازديد شده
 

 

ساعت فلش

كد ساعت

 

 

 

 

اوقات شرعي

 

ابزار نمایش اوقات شرعی

کد اوقات شرعی

 

جستجو

 


 

مجموع تصاوير

 

 

نظرسنجی

 
چه چیز به انسان ارزش می دهد؟

دین و مذهب
ملیت و نژاد
علم و دانش
ثروت و قدرت
انسانیتنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 1908
 

تماس

 

 

 

لینكها

 

پايگاه اطلاع رساني دفتر عبدالحميد معصومي تهراني


تمام لينك ها


لينكستان

Ayatullah Vahid KHorasani


Vatican


The Zarathushtrian


.bahai Faith


Missiom Group of peacel


Ayatollah Saanei


Arots7


Asharqalawsat


Alazhatr


Reza Moraadi Ghiyas aabadi


montazeri


َAyatullah Sistani


Ayatullah Rohani


 

 

  

PHPNuke Farsi [MT Edition] Project By PHPNuke.ir

 

mashhadteam.ir