منوی سایت

 

 

سخن ديگران

   

نرم‌افــزار

 

 
مبحثي پيرامون صلوات بر پيامبر(ص) و آل او
 

مبحثي پيرامون صلوات بر پيامبر(ص) و آل او

در عقايد و برخي مناسك اسلامي، غير از بدعتهايي كه بوجود آمده، برداشتهاي ناصحيحي نيز وجود دارد.

از جمله عقايدي كه نشات گرفته از برداشتهاي غلط مي‌باشد، مسئله‌ي صلوات بر پيامبر(ص) و آل او است.

فرق مختلف اسلامي غالبا در اين عقيده (صلوات بر پيامبر)متفق‌القول هستند و اكثرا از جمله‌أي به اين مضمون استفاده مي‌كنند: «اللهم صل علي محمد و آل محمد».

شيعيان براي اين جمله، خواصي معنوي قايلند و استفاده از آن را براي «ذكر»، داراي ثوابها و اثرات مختلف مي‌دانند. اهل تسنن چنين عقيده‌أي ندارند و تنها در نماز يا خطابه‌ها از اين جمله استفاده مي‌كنند. (البته برخي از فرق اهل سنت جمله‌أي را كه به كار مي‌برند كمي متفاوت است و غالبا چنين مي‌گويند:«اللهم صل علي محمد و علي آل محمد كما صليت علي ابراهيم و علي آل ابراهيم انك حميد مجيد»). در هر صورت گذشته از تفاوتهايي جزيي كه در جمله‌ي مورد بحث وجود دارد، عقيده بر صلوات فرستادن بر پيامبر(ص) در بين مسلمين امري اجماعي است.

 

 

 

جمعه، 31 خرداد ماه ، 1387 بازدید:6011 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 6011 بار بازديد شده
 

یهودستیزی
 

بسم الله الرحمن الرحيم

بسيار شنيده‌ايم كه يهود دشمن مسلمانان است. يهوديان به زور كشور فلسطين را غصب كرده‌اند. اسرائيل غده‌ي سرطاني در ميان كشورهاي اسلامي است. اسرائيل بايد نابود گردد و سرزمين اسرائيل و بيت‌المقدس متعلق به مسلمانان است.

واقعاَ اينگونه اظهار نظرها ريشه در چه انديشه‌أي دارد؟ براي بررسي اين موضوع بايد به برخي از مسايل تاريخي و همچنين قوانين ديني و اجتماعي قوم يهود نظري انداخت. بديهي است كه بسياري از كساني كه نسبت به قوم يهود اظهار تنفر مي‌كنند، اساساَ شناخت درستي از اين قوم ندارند. زيرا يهوديان براي شناساندن خود به ديگر اقوام كوششي نمي‌كنند كه متاسفانه اين امر باعث داستان سرايي‌هاي بسياري در مورد يهوديان گرديده است. بخصوص در ميان مسلمانان. شايد بسياري اين داستان را شنيده باشند كه: در عيد فطير«پسح» يهوديان خون بچه مسلماني را در خمير آن نان ممزوج مي‌كنند!. اين داستان در صورتي ساخته مي‌شود كه اساساَ يهوديان خون را حرام مي‌دانند و حتي گوشتي را كه مي‌خواهند استفاده كنند در آب نمك گذاشته تا خون‌آبه آن تماماَ از گوشت خارج شود و رنگ سفيد پيدا كند. از اين قبيل داستان سرايي‌ها در مورد يهوديان بسيار است كه اكثر آن، ريشه در گذشته اين قوم و تعاملات آنان با ديگر اقوام دارد.

 

 

جمعه، 31 خرداد ماه ، 1387 بازدید:6326 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 6326 بار بازديد شده
 

سخنی با تهدید کنندگان
 

بسم الله الرحمن الرحيم


زماني كه عده‌أي با شعارهاي تند و غير منطقي، و با اعمالي وقيح و وحشيانه؛ عالمانه يا جاهلانه، دين اسلام را در اذهان جهاني، ديني مبتني بر منطق شمشير و زور؛ كه براي حيات بشري ارزشي قايل نيست معرفي مي‌كردند؛ اينجانب براي مقابله با اين معضل، چاره‌ي كار را در انجام اقدامي نمادين ديدم؛ تا به جهان بشريت اثبات كنم كه اسلام و مسلمان نه‌تنها دشمن حيات بشري نيست، بلكه براي آن ارزش و احترام قايل است.

 

 

جمعه، 31 خرداد ماه ، 1387 بازدید:5995 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 5995 بار بازديد شده
 

نامه سرگشاده به وزیر اطلاعات
 

سم الله الرحمن الرحيم

حضور مبارك وزير محترم اطلاعات جناب حجة الاسلام و المسلمينغلامحسين محسني اژه‌أي دامت توفيقاته

 
بعد از عرض سلام و اهداء تحيات وافره ، دراوايل سال 1376دوست عزيزي، فيلمي مستند برايم آورد كه از سربريدن و كشتار انسانهابه دست طالبان در افغانستان فيلمبرداري شده بود. ديدن آن صحنه‌هاي فجيع حالم را شديدا دگرگون كرد. روزها و شبها به آن جنايات انديشيدم و در عجب بودم كه چرا سخني واعتراضي به آن اعمال نمي‌شود. مگر ممكن است كه آن فيلم را كسي نديده باشد؟! آنچه كه واضح بود، ضربه‌أي است كه با آن اعمال به دين اسلام در اذهان بين المللي وارد مي‌آمد. زيرا آن خشونت به نام اسلام اجرا مي‌گرديد و ما آموخته بوديم كه: هل الدين الا الحب؟.

جمعه، 31 خرداد ماه ، 1387 بازدید:7478 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 7478 بار بازديد شده
 

«هديه‌أي از سوي ملت ايران به ملت و دولت
 

بنام خدا

با عنايات و تاييدات خداوند، نسخه‌ي خطي و طلاكاري شده‌اي از كتاب مقدس «مزامير حضرت داود» ، به عنوان هديه‌أي از سوي تمامي آزادانديشان ايراني به ملت و دولت امريكا، توسط نماينده‌ي «جمعيت تبليغي صلح براي همه» به سفارت ايالات متحده‌ي امريكا در شهر آنكارا تحويل گرديد.

 

اين اثر ارزشمند هنري و معنوي، به دو زبان فارسي و عبري مي‌باشد كه توسط آية الله عبدالحميد معصومي تهراني خوشنويسي گرديده و تزيين و طلاكاري صفحات آن كتاب را استاد مهدي بهمن به انجام رسانيده است.

جمعه، 31 خرداد ماه ، 1387 بازدید:5806 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 5806 بار بازديد شده
 

 

ساعت فلش

كد ساعت

 

 

 

 

اوقات شرعي

 

ابزار نمایش اوقات شرعی

کد اوقات شرعی

 

جستجو

 


 

مجموع تصاوير

 

 

نظرسنجی

 
چه چیز به انسان ارزش می دهد؟

دین و مذهب
ملیت و نژاد
علم و دانش
ثروت و قدرت
انسانیتنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 2228
 

تماس

 

 

 

لینكها

 

پايگاه اطلاع رساني دفتر عبدالحميد معصومي تهراني


تمام لينك ها


لينكستان

Vatican


.bahai Faith


Ayatullah Rohani


َAyatullah Sistani


The Zarathushtrian


Ayatollah Saanei


montazeri


Reza Moraadi Ghiyas aabadi


Missiom Group of peacel


Asharqalawsat


Ayatullah Vahid KHorasani


Arots7


Alazhatr


 

 

  

PHPNuke Farsi [MT Edition] Project By PHPNuke.ir

 

mashhadteam.ir