منوی سایت

 

 

سخن ديگران

   

نرم‌افــزار

 

 
پايگاه اطلاع رساني دفتر عبدالحميد معصومي تهراني: اخبار

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

اخبار: اهدای کتاب عزرا
 
اخبار

اهدای کتاب عزرا به رهبر دينی يهوديان جهان "هاراو اسحق یوسف" با هدف ترویج صلح و احترام
 
بنام خداوند يكتا كه اين جهان را به علم و اختيار و قدرت خويش خلق نموده و شريك و انباز و نماينده و جانشينی ندارد. خداوندی كه هر قومی به نامی او را می‌‌شناسند و می‌‌خوانند.
 
قریب به بیست سال پیش، در پی شکل‌گیری آتش تنش‌های صلح‌ستیز در منطقه‌ی خاورمیانه، این کمترین لازم دیدم تا با استفاده از هنر سنتی ايران، و به وسیله‌ی خلق آثار هنری نمادين با خوشنويسی و تذهيب كتب مقدس اديان ابراهيمی، عملا به منظور ترويج هم‌زيستی مسالمت‌آميز و احترام متقابل ميان پيروان اديان گوناگون، و تاكيد بر پرهيز از تعصبات كور و جنگ‌های مذهبی، و نیز ارج نهادن به كرامت ذاتی انسان اقدام نمایم. زيرا آنچه در طی بيش از چهل سال فراگيری فقه و معارف اسلامی؛ و سی سال تحقيق و فراگيری آموزه‌ها و الهيات اديان ابراهيمی آموختم، مرا به اين نتيجه رساند كه تمامی اديان با وجود مناسك و زبانهای عبادی مختلف؛ هدف مشترك و واحدی را پی‌ می‌گيرند؛ و آن دعوت به یکتاپرستی همراه با فرارفتن از خودپرستی‌ها، و توجه دادن بشر به انسانيت ذاتی خويش و تاكيد بر نوع دوستی و پرهيز از تعدی و تجاوز به حقوق همنوعانش است. 

دوشنبه، 12 تير ماه ، 1396 بازدید:5586 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 5586 بار بازديد شده
 

اخبار: Human Dignity
 
اخبار

Religious Equality, a Prerequisite for Realization of Human Dignity
 
In the name of the Lord of both life and mind
 
Now that the fourteenth century in the solar calendar is coming to an end, and we are entering a new century, the time has come for us to reflect upon ourselves and decide on how we want to be the future of Iran and Iranians.
 

سه شنبه، 11 آبان ماه ، 1395 بازدید:3882 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 3882 بار بازديد شده
 

اخبار: ششمین کنفرانس گفتگو بین ادیان
 
اخبار

ششمین کنفرانس سالانهء گفتگو بین ادیان در تاریخ 11 تا 13 آگوست میزبان ششصد تن از علما و اندیشمندان ادیان و مذاهب از كشورهای مختلف در لاکنو- هند بود. این کنفرانس سالانه که توجه خود را بر گفتگوی ادیان در جوامع چنددینی متمرکز کرده است در ششمین گردهمایی خود به مضمون «گذر به ماورای همزیستی دینی، حرکت به‌سوی جامعه‌ای پذیرای همگان» پرداخته است.
با توجه به عدم امکان حضور جناب معصومی‌تهرانی در این کنفرانس به‌دلیل کسالت، متن پیام ویژهء ایشان پس از پخش ویدئویی در معرفی تلاش‌های نوزده ساله وی در جهت ترویج عملی هم‌زیستی ادیان، قرائت شد. در این پیام آمده است « جامعهء علمای ادیان و مذاهب ... باید نشان دهند که خط سیر افکار صلح‌جویانهء ایشان در جهت پیوند دادن دین با همزیستی مدنی عصر حاضر نیازمند توجه بیشتری است و می‌بايست در تحقق اين امر مهم و حياتی با همدلی و مشاركتی خلل‌ناپذير دست در دست يكديگر داده و تلاش كنند».
متن کامل فارسی و انگلیسی این پیام بدین شرح است.
 

شنبه، 6 شهريور ماه ، 1395 بازدید:4586 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 4586 بار بازديد شده
 

اخبار: سپاسگزاری از محبت، همدلی و حمايتهای همه‌ی
 
اخبار

سپاسگزاری از محبت، همدلی و حمايتهای همه‌ی آزادانديشان
 
بسم الله الرحمن الرحيم
 
 امروز که به بركت تجربه‌ها و دستاوردهای علمی، سرزمین‌های جدا افتاده به یکدیگر نزدیک شده‌اند و صدای آزار و ایذاء شهروندان هر کشوری بلندتر از هر زمان به گوش هم‌سرشتان ایشان می‌رسد، شکی نیست که خودبرترانگاران توان آن را نخواهند داشت تا حقانیت زندگی سالم و به سوی رشد و تعالی یکایک افراد خویش را بیش از این در ورطه‌ی جدال‌های بی‌حاصل عقیدتی و سوداگری‌ها و برترانگاريهای زننده‌ی انسان‌ستیز و تک‌صدایی‌های به دور از مدنیت صالح، پایمال کنند.
 

شنبه، 20 ارديبهشت ماه ، 1393 بازدید:12916 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 12916 بار بازديد شده
 

اخبار: دست در دست هم نهيم به مهر
 
اخبار

 
بسم الله الرحمن الرحيم
 
ايرانيان -نسبت به اقوام مجاور خود- سابقه‌ی عداوت، كشتار و نقض حقوق انسانی برادران قومی خود را در پيشينه تاريخی خود نداشته‌اند و چه بسا شاهديم كه بارها يكرنگی و هم‌رأيی ايشان از دوران باستان تا سده‌های امروز، اين سرزمين را از بلايای انسانی چون فساد و ظلم با اميد سديد و مجاهدت وثيق و بهره گيری از ايمانی منيب نجات داده است. همچنين بود وقتی كه در اين سرزمين، فرقه‌های مذهبی و اديان مختلف در مسلك‌ها و آيين‌های گوناگون در معاشرتهای اجتماعی و همزيستی مسالمت‌آميز، راه رشد و تلاش خويش را می‌پيمودند و به يكديگر منفعتی زندگی‌بخش می‌رساندند كه همانا انسان در بستر جامعه خويش انسانيت خود را شكوفا می‌كند.

دوشنبه، 18 فروردين ماه ، 1393 بازدید:30119 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 30119 بار بازديد شده
 

 

ساعت فلش

كد ساعت

 

 

 

 

اوقات شرعي

 

ابزار نمایش اوقات شرعی

کد اوقات شرعی

 

جستجو

 


 

مجموع تصاوير

 

 

نظرسنجی

 
چه چیز به انسان ارزش می دهد؟

دین و مذهب
ملیت و نژاد
علم و دانش
ثروت و قدرت
انسانیتنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 2230
 

تماس

 

 

 

لینكها

 

پايگاه اطلاع رساني دفتر عبدالحميد معصومي تهراني


تمام لينك ها


لينكستان

Ayatollah Saanei


Ayatullah Vahid KHorasani


Reza Moraadi Ghiyas aabadi


Vatican


montazeri


Ayatullah Rohani


The Zarathushtrian


Asharqalawsat


Arots7


.bahai Faith


َAyatullah Sistani


Alazhatr


Missiom Group of peacel


 

 

  

PHPNuke Farsi [MT Edition] Project By PHPNuke.ir

 

mashhadteam.ir